Echipa Roweb la Wings For Life World Run

Acest articol a fost publicat in categoria Tehnologii in .

Wings for Life World Run este cel mai mare maraton in scop caritabil la nivel mondial, desfasurandu-se simultan in 33 de tari. Anul acesta, evenimentul a avut loc pe 3 mai si scopul sau principal a fost finantarea cercetarii si testelor clinice ce urmaresc metodele de vindecare ale leziunilor coloanei vertebrale. Fondurile acumulate din taxele de participare la maraton sunt alocate integral acestor proiecte, anul acesta cumulandu-se peste 4 milioane de euro.

La Roweb, un stil de viata activ si echilibrat face parte din cultura noastra organizationala. Acesta a fost primul an in care pasionatii de atletism ai Roweb sau organizat intr-o echipa si s-au inscris impreuna la Wings for Life, alaturandu-se celor 1600 de participanti din Bucuresti si celor peste 70.000 de participanti din intreaga lume.

Participantii la maratonul din Bucuresti au alergat pe o pista acoperita cu macadam, cu diferente de nivel blande, incadrata cu vegetatie, in jurul capitalei. Atmosfera a fost grozava, plina de energie pozitiva, oameni prietenosi si un peisaj grozav, prin sate, paduri si lanuri de rapita. Vremea a fost frumoasa, cu temperaturi de aproximativ 25℃ , insa umiditatea crescuta a aerului le-a afectat participantilor capacitatea de efort.

Rezultatele echipei noastre au fost grozave – mai ales avand in vedere ca este alcatuita din sportivi amatori – totalizand 82 de kilometri. Fiecare dintre alergatori a reusit sa isi doboare recordul personal si sa se distreze in acelasi timp.

Iata si componenta echipei Roweb: Stefan – un programator senior extrem de determinat – a fost campionul nostru, alergand aproape 20 de km; Cosmin, foarte pasionat de sport in timpul sau liber; Sorin – un alt programator senior, are o anduranta remarcabila si reuseste sa-si faca timp si pentru sport, desi are un program de lucru foarte incarcat; Bogdan – unul din programatorii juniori, care stie sa faca performanta cu un zambet pe fata; si nu in ultimul rand Andrei, programator la birou si arbitru pe terenul de fotbal, s-a descurcat grozav la acest eveniment.

Iata cateva fotografii cu echipa noastra:


Exemple de proiecte


Spotlight

Magento / CSS3 / HTML5 / Ajax / Webservices


Mr Crispy

Magento / CSS3 / HTML5 / Ajax / Webservices