Stagiu de vara 2016

Acest articol a fost publicat in categoria Diverse in .

Roweb organizeaza si anul acesta un stagiu de vara prin care dorim sa sprijinim studentii din totii anii de studiu din cadrul facultatilor de Matematica – Informatica si de Electronica, Comunicatii si Calculatoare. In acelasi timp, dorim sa-I cunoastem pe cei mai talentati dintre ei si sa-i descoperim pe aceia care au potentialul de-a se alatura echipei noastre la finalul stagiului.

In ultimii ani echipa noastra a crescut intr-un ritm foarte rapid si pentru a putea sustine un astfel de ritm de dezvoltare, e important pentru noi sa investim in pregatirea tinerilor programatori. Facem asta prin organizarea si gazduirea de traininguri si prin programe anuale de stagii pentru studenti. Anul trecut am avut 60 de studenti care s-au inscris in programele noastre de internship axate pe .NET, PHP si Android. Dintre acestia, patru tineri foarte talentati au ramas la noi, ca angajati permanenti, facand parte in prezent din echipa de dezvoltare de aplicatii mobile.

De altfel, foarte multi colegi ni s-au alaturat inca din primul an de facultate si au ramas alaturi de noi pana in momentul de fata, unii timp de peste 10 ani. Acest internship poate fi inceputul unei cariere de succes in dezvoltarea de software, avand in vedere ca aproximativ noua din zece angajati Roweb si-au inceput cariera aici din timpul facultatii.

Si anul acesta avem 3 programe de stagiu, tehnologii – .NET, PHP si dezvoltare de aplicatii mobile Android – iar la finalul programului, cei mai talentati stagiari vor avea posibilitatea de-a se angaja full-time la Roweb. Programul se fa desfasura in luna iulie, pe parcursul a 4 saptamani.

Pe durata stagiului, studentii vor fi integrati in mediul nostru de lucru prietenos si relaxat si vor fi incurajati, provocati si sustinuti sa-si foloseasca la maxim potentialul. Ei vor lucra impreuna cu dezvoltatorii nostri seniori, foarte prietenosi si entuziasti sa-si impartaseasca experienta si cunostintele.

Studentii pasionati de programare, entuziasti, dornici sa invete lucruri noi si sa aplice practic cunostintele acumulate sunt invitati sa-si trimita CV-ul si cateva cuvinte despre ei, despre nivelul lor de cunsotinte si /sau experienta si ce ii motiveaza sa aleaga unul din cele 3 programe, la adresa [email protected]

afis stagiu vara pt blog


Exemple de proiecte


Spotlight

Magento / CSS3 / HTML5 / Ajax / Webservices


Mr Crispy

Magento / CSS3 / HTML5 / Ajax / Webservices